بستن
Alan Cumming

Alan Cumming

Alan Cumming OBE FRSE (زاده 27 ژانویه 1965) یک بازیگر اسکاتلندی است. حضور او در صحنه لندن شامل هملت، دیوانه در مرگ تصادفی یک آنارشیست (که برای آن جایزه اولیویه دریافت کرد)، نقش اول در بنت، تئاتر ملی اسکاتلند The Bacchae و پایان بازی ساموئل بکت در The Old Vic در مقابل دانیل رادکلیف. در برادوی، او در اپرای سه پنی، به عنوان مجری مراسم در کاباره (که برای آن جایزه تونی دریافت کرد)، طراحی برای زندگی، و اقتباس یک نفره از مکبث ظاهر شد.

نقش های سینمایی کامینگ شامل بازی او در اما، چشم طلایی و X2، در نقش لوکی در پسر نقاب و سیمپسون ها و نقش فگان فلوپ در سه گانه بچه های جاسوس است. کامینگ همچنین Masterpiece Mystery را معرفی کرد! برای PBS و در سریال The Good Wife ظاهر شد، که برای آن نامزد سه جایزه Primetime Emmy، دو جایزه انجمن بازیگران نمایشگر، دو جایزه گلدن گلوب و یک جایزه ماهواره شد. فیلمبرداری نمایش کاباره او در لاس وگاس، Alan Cumming Sappy Sappy Songs، در نوامبر 2016 در ایستگاه PBS پخش شد.در سال 2018، کامینگ در سریال تلویزیونی CBS Instinct (با نام INSTIИCT) با بویانا نواکوویچ بازی کرد. این برنامه در سال 2019 لغو شد. در سال 2021، او در سریال Apple TV + Schmigadoon ظاهر شد!

کامینگ رمانی به نام داستان تامی (2002)، زندگی نامه ای، نه پسر پدرم: خاطرات (2014) و یک خاطرات موضوعی به نام چمدان: داستان هایی از یک زندگی کاملاً بسته (2019) نوشته است. او یک برنامه گفتگوی کابلی به نام استراق سمع با آلن کامینگ داشت و خطی از محصولات عطری با برچسب “کامینگ” تولید کرد. او همچنین به بسیاری از نشریات و اجرای نمایش های کاباره، I Bought a Blue Car Today و Alan Cumming Sappy Songs پرداخته است.