بستن

Aleksandr Kuznetsov

الکساندر الکساندرویچ کوزنتسوف (به روسی: Александр Александрович Кузнецов، زاده 22 ژوئیه 1992) یک بازیگر اوکراینی-روسی است. او نقش های برجسته ای در فیلم و تلویزیون روسیه داشته است.

الکساندر کوزنتسوف در 22 ژوئیه 1992 در سواستوپل اوکراین به دنیا آمد. کوزنتسوف در سواستوپل احساس خلاقیت می کرد و ابتدا به کیف و سپس مسکو رفت تا تحصیلات خود را ادامه دهد. در سال 2015 از موسسه هنرهای تئاتر روسیه (GITIS) فارغ التحصیل شد و برای پیوستن به چندین تئاتر برجسته مسکو دعوت شد. او تئاتر هنری چخوف مسکو را انتخاب کرد و در همان سال به عنوان بازیگر اصلی شروع کرد. او علاوه بر سینما و تلویزیون در تئاترهای متعددی از جمله «شورشیان» (2017) به کارگردانی الکساندر مولوچنیکوف و «اوه، دیر عشق» (2014) به کارگردانی دی.کریموف بازی کرده است. او همچنین کارگردانی و بازی در تولید خود، “The Gamblers (IGQKI)” در مرکز تئاتر Na Strastnom (2015) بود.

در تلویزیون و سینما، کوزنتسوف در حال حاضر بیشتر برای نقش‌هایش در مجموعه تلویزیونی روسی نتفلیکس، بهتر از ما، و فیلم‌های Why Don’t You Just Die؟ (Papa, sdokhni) به کارگردانی Kirill Sokolov و Leto به کارگردانی Kirill Serebrennikov که برای رقابت برای نخل طلای جشنواره فیلم کن 2018 انتخاب شد. منتقدان که به‌عنوان ستاره‌ای در حال رشد سریع در سینمای روسیه در نظر گرفته می‌شوند، عمدتاً درباره بازی‌های او مثبت بوده‌اند. اسکندر برای نقش اصلی خود در Kislota (ACID) به کارگردانی الکساندر گورچیلین، جایزه آنجلا را در جشنواره فیلم اروپایی SUBTITLE Spotlight دریافت کرد.

کوزنتسوف جدای از حرفه بازیگری، رهبر گروه خود Space Punk Industry نیز هست. او در حال حاضر مشغول کار بر روی اولین آلبوم خود است. الکساندر موسیقی خود را به عنوان ترکیبی از “بریت پاپ و آلترناتیو” توصیف می کند.در پاییز 2018، کوزنتسوف برنده جایزه “اسامی جدید (در سینما)” در OK! مراسم اهدای جوایز مجله (روسیه).

در سال 2019، الکساندر برای نقش اصلی در مردان ما انتخاب شد. در این فیلم سینمایی فرانسوی که به کارگردانی راشل لانگ ساخته خواهد شد، بازیگر فرانسوی لویی گارل نیز ایفای نقش می کند.در سال 2021 الکساندر در نقش کریستوف در سریال درام کامیکاز HBO Max ظاهر شد. این مجموعه 8 قسمتی به کارگردانی کاسپار مونک بر اساس رمان نروژی Muleum اثر ارلند لو ساخته شده است. در سال 2022 الکساندر نقش هلموت را در Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore به کارگردانی دیوید یتس بازی خواهد کرد. الکساندر توسط آژانس استعدادهای درخشان زیرنویس نمایندگی می شود.