بستن

Arjun Sarja

Srinivasa “Arjun” Sarja یک بازیگر، تهیه کننده و کارگردان هندی است که عمدتا در فیلم های تامیل و برخی از فیلم های کانادایی و تلوگو کار می کند. آرجون که توسط رسانه‌ها و طرفدارانش به‌خاطر نقش‌هایش در فیلم‌های اکشن به‌عنوان «شاه اکشن» شناخته می‌شود،آرجون در بیش از 150 فیلم بازی کرده است که بیشتر آنها نقش‌های اصلی هستند. او یکی از معدود بازیگران هندی جنوبی است که طرفدارانی را از چندین ایالت هند جذب کرده است. او 11 فیلم را کارگردانی کرده و تعدادی فیلم را نیز تهیه و توزیع کرده است.

در سال 1993، او در فیلم پرفروش آقای اس. شانکار که با نقدهای مثبت روبرو شد، بازی کرد، در حالی که آرجون جایزه فیلم دولتی تامیل نادو را برای بهترین بازیگر مرد دریافت کرد. در طول این مدت، او در فیلم های موفقی مانند جی هند (1994)، کارنا (1995)، و فیلم اکشن هیجان انگیز Kurudhipunal (1995) بازی کرد، که برای آن آرجون برای نقش خود تحسین برانگیز شد در حالی که این فیلم به عنوان [14] ورود رسمی هند به هند تبدیل شد. شصت و هشتمین جایزه اسکار در بخش بهترین فیلم خارجی زبان.در سال 1999، او در فیلم اکشن-مهیج سیاسی، مودالوان (1999) بازی کرد، که جایزه فیلم دولتی تامیل نادو را برای بهترین بازیگر نقش اول مرد و همچنین نامزدی های متعدد دیگر برای او به ارمغان آورد. سپس در فیلم درام رمانتیک واسانت به نام ریتم، که در آن نقش یک عکاس را بازی کرد، که در نهایت عاشق یک بیوه می شود، ظاهر شد. ریتم با داشتن یک موسیقی متن محبوب و باز شدن نقدهای مثبت، به موفقیت تجاری تبدیل شد.

آرجون در فیلم دو زبانه سری مانجوناتا (2001) و فیلم تلوگو هانومان جانکشن (2001) ظاهر شد. در سال 2012، او در فیلم کانادایی پراساد ظاهر شد که در جشنواره فیلم برلین به نمایش درآمد. او برای بازی در این فیلم برنده جایزه ایالتی فیلم کارناتاکا برای بهترین بازیگر مرد شد. فیلم چند زبانه Abhimanyu (2014) برنده جایزه دولتی فیلم کارناتاکا برای دومین بهترین فیلم شد.

کاکلشن فیلم های نوروز 1402