بستن

Cornel West

کورنل رونالد وست (زادهٔ ۲ ژوئن ۱۹۵۳) فیلسوف، فعال سیاسی، منتقد اجتماعی، بازیگر و روشنفکر عمومی آمریکایی است. وست، نوه یک وزیر باپتیست، بر نقش نژاد، جنسیت، و طبقه در جامعه آمریکا و ابزاری که مردم به وسیله آنها به “شرطی شدن رادیکال” خود عمل می کنند و واکنش نشان می دهند، تمرکز می کند. غرب، یک سوسیالیست، کمک های فکری را از سنت های متعدد، از جمله مسیحیت، کلیسای سیاه، مارکسیسم، نئوپراگماتیسم، و متعالی گرایی می گیرد. از جمله تأثیرگذارترین کتاب‌های او می‌توان به موضوعات نژادی (1994) و دموکراسی موضوعات (2004) اشاره کرد.

غرب یک صدای صریح در سیاست جناح چپ در ایالات متحده است. او در طول دوران کاری خود دارای کرسی های استادی و کمک هزینه تحصیلی در دانشگاه هاروارد، دانشگاه ییل، حوزه علمیه اتحادیه، دانشگاه پرینستون، کالج دارتموث، دانشگاه پپردین و دانشگاه پاریس بوده است. او همچنین مفسر مکرر مسائل سیاسی و اجتماعی در بسیاری از رسانه ها است.

از سال 2010 تا 2013، وست به همراه تاویس اسمایلی یک برنامه رادیویی به نام اسمایلی و وست را میزبانی کرد.او همچنین در چندین مستند حضور داشته و در فیلم‌های هالیوودی مانند The Matrix Reloaded و The Matrix Revolutions حضور داشته است و همچنین برای هر دو فیلم تفسیری ارائه کرده است. وست همچنین چندین آلبوم صوتی و هیپ هاپ ساخته است و به دلیل کار خود، به عنوان هنرمند هفته MTV انتخاب شده است. وست میزبان پادکست The Tight Rope با Tricia Rose است. او همچنین یک شریک گفتگوی مکرر با دوستش رابرت پی جورج، یک روشنفکر محافظه کار برجسته است، و این دو اغلب در کالج ها و دانشگاه ها در مورد معنای آموزش هنرهای لیبرال، آزادی بیان، و گفتگوی مدنی با هم صحبت می کنند. در سال 2020، او توسط پراسپکت به عنوان چهارمین متفکر بزرگ دوران کووید-19 معرفی شد.