بستن

Dulquer Salmaan

Dulquer Salmaan (زاده ۲۸ ژوئیه ۱۹۸۶) بازیگر هندی، خواننده پلی‌بک و تهیه‌کننده فیلم است که عمدتاً در فیلم‌های زبان مالایایی کار می‌کند. او همچنین در چند فیلم تامیل، هندی و تلوگو ظاهر شده است. سلمان با مدرک لیسانس در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه پردو فارغ التحصیل شد و قبل از اینکه حرفه بازیگری را دنبال کند به عنوان مدیر بازرگانی در دبی کار می کرد. او برنده چهار جایزه Filmfare South و یک جایزه فیلم دولتی کرالا است.

پس از گذراندن دوره سه ماهه بازیگری در استودیوی بازیگری بری جان، اولین بار در سال 2012 در درام اکشن Second Show اولین حضور خود را داشت که برای آن جایزه فیلم فیر را برای بهترین بازیگر مرد دریافت کرد. او اولین جایزه فیلم فیر خود را برای بهترین بازیگر مرد برای بازی در هتل استاد (2012) دریافت کرد.

پس از موفقیت تجاری کمدی ABCD: آمریکایی-زاده گیج دسی (2013) و تریلر جاده ای Neelakasham Pachakadal Chuvanna Bhoomi (2013)، سلمان در کمدی رمانتیک تامیل Vaayai Moodi Pesavum (2014) ظاهر شد. او سپس در مجموعه درام رمانتیک روزهای بنگلور (2014) بازی کرد که در میان پردرآمدترین فیلم‌های مالایالام قرار دارد. او موفقیت بیشتری در سینمای تامیل با رمان عاشقانه موفقیت آمیز انتقادی و تجاری مانی راتنام O Kadhal Kanmani (2015) به دست آورد. پس از آن، سلمان برای به تصویر کشیدن نقش اصلی در درام عاشقانه چارلی 2015 تحسین برانگیز شد و جایزه فیلم ایالتی کرالا را برای بهترین بازیگر مرد برای او به ارمغان آورد. او در سینمای تلوگو با فیلم زندگی نامه ماهاناتی (2018) و در فیلم های هندی Karwaan (2018) و The Zoya Factor (2019) اولین حضور خود در بالیوود را آغاز کرد. سلمان در رسانه ها به عنوان نماد مد و علاقه مندان به خودرو شناخته شده است.او صاحب چندین شرکت کارآفرینی است و اهداف اجتماعی مختلف را ترویج می کند.