بستن

Emma Mackey

Emma Margaret Marie Tachard-Mackey (زاده ۴ ژانویه ۱۹۹۶) یک بازیگر فرانسوی-بریتانیایی است. پس از ایفای نقش های کوچک در فیلم های مستقل و کوتاه، مکی با بازی در نقش مایو وایلی در مجموعه کمدی-درام نتفلیکس آموزش  (2019–اکنون) به موفقیت دست یافت که نامزدی جایزه تلویزیونی آکادمی بریتانیا را برای او به ارمغان آورد. او در فیلم درام ایفل (2021) و فیلم معمایی مرگ بر روی نیل (2022) ظاهر شده است و چندین پروژه آینده دارد.
مکی برای اولین نقش حرفه ای خود با سریال کمدی-درام نتفلیکس  در نقش مایو وایلی، یک «دختر بد» باهوش، زودباور و اهل کسب و کار که همدانشجوی اوتیس میلبرن (آسا باترفیلد) را متقاعد می کند انتخاب شد. ) برای راه اندازی یک تجارت زیرزمینی جنسی درمانی در مدرسه خود. او اظهار داشت که “برای من، این اولین کار من است… این زمان بسیار خوشحال کننده ای بود – و هنوز هم هست.” هندوستان تایمز نوشت: “اما مکی، در نقش مایو، یک مکاشفه است؛ شاید بهترین بازی یک هنرپیشه جوان بریتانیایی که از زمانی که فلورانس پیو را کشف کردم دیده ام. او جذاب و در عین حال دور، عمل گرا و در عین حال احساسی، تازیانه باهوش و در عین حال احمقانه عاشق است. برای این نقش، او نامزد جایزه تلویزیونی آکادمی بریتانیا در سال 2021، و برنده جایزه ملی کمدی در سال 2022 شد.

در سال 2021، مکی فیلم درام عاشقانه مستقل ایفل را رهبری کرد،  که برای اولین بار در جشنواره فیلم فرانسوی آلیانس فرانسه به نمایش درآمد و اکران های بین المللی متعددی را به دست آورد؛  این فیلم بیش از 13 میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. سایت نقد و بررسی DoItInParis بیان کرد که مکی “در چکمه های یک بورژوازی سرکش و کل استانی، شیطنت می تاباند، کمی دمدمی مزاج اما دیوانه وار دوست داشتنی.” دنباله ای بر قتل در قطار سریع السیر شرق در سال 2017. او در سال 2019  در نقش مکمل ژاکلین د بلفورت انتخاب شد. این فیلم به طور کلی نقدهای مثبتی را به دست آورد و یکی از پرفروش ترین فیلم های سال 2022 بود.

در ماه مه 2020، اعلام شد که مکی نقش رمان نویس امیلی برونته را در فیلم زندگی نامه ای آینده امیلی، که بر زندگی اولیه برونته متمرکز خواهد بود، به تصویر خواهد کشید. امیلی اولین نقش اصلی فیلم او خواهد بود. در مارس 2022، او در فیلم سرگرمی لاکی‌چپ باربی، که توسط گرتا گرویگ کارگردانی می‌شود، انتخاب شد و علاوه بر این، مارگوت رابی، رایان گاسلینگ، سیمو لیو و ویل فرل در آن بازی خواهند کرد.