بستن

Hao Ou

اوهو او یا او هائو (به چینی: 欧豪، زادهٔ ۱۳ اکتبر ۱۹۹۲) یک هنرپیشه و خواننده چینی است. او بیشتر برای بازی در نقش ژانگ یانگ در گوش چپ (2015) شناخته می شود. در سال 2012، او اولین تک آهنگ خود را با نام “جنبش جعلی” منتشر کرد که جایزه “تازه وارد برجسته” را در جوایز موسیقی چین برای او به ارمغان آورد. او اولین بازی رسمی خود را پس از کسب مقام دوم در مسابقه خوانندگی Super Boy در تلویزیون هونان در سال 2013 انجام داد. او برنده جایزه “محبوب ترین تازه وارد” در چهاردهمین جوایز موسیقی برتر چین شد.

در سال 2014، او اولین بازیگری خود را در درام موسیقی Song of Vengeance از تلویزیون هونان انجام داد. او همچنین در فیلم کمدی، خانواده موقت به عنوان اولین پروژه بزرگ خود در صفحه نمایش ظاهر شد. در سال 2015، او با بازی در فیلم جوانان The Left Ear اثر الک سو به شهرت رسید. او برنده جایزه “منتظرترین بازیگر” در شانزدهمین جوایز رسانه فیلم چین برای بازی خود شد.در همان سال، او اولین آلبوم انفرادی خود را به تنهایی منتشر کرد و جوایز “بهترین هنرمند همه جانبه” و “بهترین خواننده مد روز” را در جوایز موسیقی آسیایی KU Music دریافت کرد.

در سال 2016، او در فیلم عاشقانه Crying Out in Love، بر اساس رمان ژاپنی سقراط عاشق بازی کرد. او همچنین در فیلم جنایی خون جوانی بازی کرد. در سال 2017، او در فیلم حماسی فانتزی Wu Kong و فیلم Fist & Faith که به سن بلوغ می‌رسد، همبازی شد. او همچنین در فیلم جنگی The Founding of an Army با بازی یه تینگ بازی کرد.در همان سال، او در فیلم معمایی فانتزی چن کایگ، افسانه گربه شیطان، ظاهر شد. در سال 2018، او در وب درام فانتزی اکشن رویای قهرمان بازی کرد.

در سال 2019، او در فیلم جنایی Vortex  و فیلم فاجعه هوایی کاپیتان به عنوان خلبان بازی کرد. او همچنین در فیلم فاجعه‌آمیز The Bravest، با به تصویر کشیدن یک آتش‌نشان، فیلم ملی‌گرایانه مردم من، کشور من،  و فیلم جنگی گوان هو، هشتصد،  بازی کرد. در صفحه کوچک، او در درام عاشقانه Love Under the Moon در کنار ویکتوریا سانگ بازی کرد. فوربس چین Ou را در فهرست 30 زیر 30 سال آسیا 2019 خود قرار داد که شامل 30 فرد با نفوذ زیر 30 سال بود که تأثیر قابل توجهی در زمینه های خود داشته اند.