بستن

Hugh Grant

هیو جان مونگو گرانت (زاده 9 سپتامبر 1960) یک هنرپیشه بریتانیایی است. جوایز او شامل جایزه گلدن گلوب، جایزه بفتا و سزار افتخاری است. از سال 2018، فیلم‌های او در مجموع نزدیک به 3 میلیارد دلار در سراسر جهان از 29 اکران در سینما فروش داشته‌اند.

او ابتدا به خاطر بازی در درام‌های صحنه و لباس از جمله فیلم‌های مرچنت عاج موریس (1987) که برای آن جام ولپی و باقیمانده روز (1993) و همچنین حس و احساس (1995) و بازسازی (1995) دریافت کرد، مورد توجه قرار گرفت. 1995). گرانت پس از حضور در فیلم کمدی رمانتیک مایک نیول، چهار عروسی و یک تشییع جنازه (1994) به موفقیت بین المللی دست یافت،  پس از آن او جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر مرد – فیلم موزیکال یا کمدی و جایزه فیلم اسکار بریتانیا را برای بهترین بازیگر مرد دریافت کرد. گرانت در سینما به عنوان یک بازیگر رمانتیک جذاب، آسیب پذیر و شوخ شناخته شد. پس از موفقیت Four Weddings and a Funeral، گرانت خود را به عنوان یک مرد برجسته با استعداد طنز طنز معرفی کرد.[4] گرانت در کمدی های رمانتیک ناتینینگ هیل (1999)، خاطرات بریجیت جونز (2001)، درباره یک پسر (2002)، اطلاعیه دو هفته ای (2002)، در واقع عشق (2003) و موسیقی و متن (2007) بازی کرد.

گرانت شروع به بازی در نقش‌های متفاوت کرد و با نقش‌های متعدد در فیلم علمی تخیلی درام حماسی واچوفسکی‌ها، Cloud Atlas (2012) شروع کرد. او برای بازی در نقش سنت کلر بایفیلد در فیلم فلورانس فاستر جنکینز (2016) اثر استیون فریرز در کنار مریل استریپ مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. گرانت برای بازی خود جایزه فیلم آکادمی بریتانیا، جایزه گلدن گلوب و نامزدی جایزه انجمن بازیگران سینما را دریافت کرد. سال بعد او در کمدی خانوادگی پدینگتون 2 (2017) در نقش آنتاگونیست، فینیکس بوکانان  بازی کرد که برای آن جایزه فیلم اسکار بریتانیا را برای نامزدی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد دریافت کرد. در سال 2018، او جرمی تورپ را در مینی‌سریال بی‌بی‌سی A Very English Scandal بازی کرد و جایزه بهترین بازیگر مرد در سریال محدود را نامزد دریافت جایزه Primetime Emmy کرد.[8] گرانت همچنین در فیلم های اکشن The Man from U.N.C.L.E بازی کرد. (2015) و آقایان (2019). اخیراً گرانت در مینی سریال هیجان انگیز روانشناختی HBO (2020) در کنار نیکول کیدمن بازی کرد.

گرانت به عنوان یک بازیگر دقیق شناخته می شود که به نقش های خود مانند یک بازیگر شخصیت نزدیک می شود و سخت تلاش می کند تا بازیگری خود را خودجوش نشان دهد. از ویژگی‌های بارز مهارت‌های کمیک او می‌توان به طعنه‌ای بی‌پروا و رفتارهای فیزیکی مطالعه‌شده اشاره کرد. پوشش رسانه های سرگرمی از زندگی او در خارج از صفحه نمایش، اغلب کار او به عنوان یک بازیگر را تحت الشعاع قرار داده است. او در مورد ضدیت با حرفه بازیگری، انزجارش نسبت به فرهنگ سلبریتی و خصومت خود با رسانه ها صریح بوده است. او در جریان رسوایی هک تلفن News International به عنوان منتقد برجسته رفتار شرکت خبری روپرت مرداک ظاهر شد. در یک حرفه ای که بیش از 35 سال را در بر می گیرد، گرانت بارها ادعا کرده است که بازیگری نام واقعی او نیست، بلکه حرفه ای است که به طور اتفاقی توسعه یافته است. با این حال، در سال 2020، پس از حرکت به سمت نقش‌های شخصیتی بیشتر، اظهار داشت که «اکنون از بازیگری لذت می‌برد».