بستن

Ilyasah Shabazz

Ilyasah Shabazz (زاده 22 ژوئیه 1962) یک نویسنده آمریکایی است که مهمترین آن خاطرات، Growing Up X، سازمان دهنده جامعه، فعال اجتماعی و سخنران انگیزشی، و سومین دختر مالکوم ایکس و بتی شباز است.

شباز در سال 2002، خاطرات دوران کودکی‌اش و دیدگاه‌های شخصی‌اش درباره پدرش، Growing Up X را نوشت. این نامزد جایزه تصویر NAACP برای آثار برجسته ادبی، غیرداستانی شد. او که یک مسلمان مؤمن بود، در سال 2006 مانند پدرش در سال 1964 و مادرش در سال 1965 به حج مکه رفت.

در سال 2014، Shabazz Malcolm Little: The Boy Who Grow Up to Become Malcolm X، کتابی برای کودکان درباره دوران کودکی پدرش نوشت. این نامزد جایزه تصویر NAACP برای آثار برجسته ادبی، کودکان شد. سال بعد، او یک رمان برای بزرگسالان به نام X، در مورد همان موضوع نوشت. این کتاب در میان ده نامزد نهایی در نظر گرفته شده برای جایزه ملی کتاب برای ادبیات جوانان بود و جایزه تصویر NAACP را برای آثار برجسته ادبی، جوانان/نوجوانان برنده شد. همچنین جوایز کورتا اسکات کینگ و جوایز والتر دین مایرز را برای ادبیات برجسته کودکان دریافت کرد. رمان کلاس متوسط ​​او درباره دوران کودکی مادرش، بتی قبل از ایکس، در ژانویه 2018 منتشر شد. شباز متولی مرکز آموزشی و یادبود مالکوم ایکس و دکتر بتی شباز، بنیاد مالکوم ایکس و ارکستر سمفونیک هارلم است. از سال 2017، او استاد کمکی در کالج جان جی عدالت کیفری است.