بستن

Jackie Shroff

Jaikishan Kakubhai “Jackie” Shroff (زاده ۱ فوریه ۱۹۵۷) بازیگر هندی و مدل سابق است. او چهار دهه در صنعت سینمای هندی (بالیوود) بوده است و تا سال 2020 در بیش از 220 فیلم به 13 زبان (هندی، تامیل، بنگالی، مراتی، کانادا، تلوگو، مالایالام، پنجابی، بهجپوری، کونکانی، اودیا) ظاهر شده است. ، گجراتی و انگلیسی). او برنده چهار جایزه Filmfare در میان جوایز دیگر شده است. او همچنین در چندین فیلم موفق تامیل مانند فیلم مهیج نئو نوآر بسیار تحسین شده، “Aaranya Kaandam” ظاهر شده است.

جیکیشن اولین بازی خود را در بالیوود در نقش یک شرور در فیلم موفق هیرا پانا (1973) با بازی «دیو آناند» انجام داد. او سپس در یکی دیگر از فیلم های Dev Anand به نام سوامی دادا (1982) بازی کرد.این سوبهاش گی بود که او را برای فیلم قهرمان (1983) ثبت نام کرد که این جوان خوش تیپ را به ستاره تبدیل کرد و پس از آن یک موفقیت دیگر آندر بهار (1984) با آنیل کاپور به عنوان همبازی او بود. بنابراین جایکیشن به افسانه جدید بالیوود تبدیل شد: جکی شراف.

از آن زمان دیگر هیچ نگاهی به گذشته نداشته است، زیرا او در نزدیک به 150 فیلم با حرفه ای که از سال 1973 به بعد ادامه داشت بازی کرد. از سال 2000 یا حدود آن، او در نقش های مختلف شخصیت، شخصیت های منفی، کمدین و حتی به عنوان یک روح در Bhoot Unkle (2006) ظاهر شده است. او با دوست دختر دیرینه خود، عایشا شروف (نام دختر دات) ازدواج کرد که او نیز تهیه کننده است و زن و شوهر جکی شروف انترتینمنت لیمیتد را اداره می کنند. آنها دو فرزند دارند، یک پسر به نام جی (با نام مستعار ببر) و یک دختر به نام کریشنا.