بستن

Louis Cheung

لوئیس چونگ (به چینی: 張繼聰) یک خواننده، ترانه سرا و بازیگر هنگ کنگ کانتوپاپ است. او فارغ التحصیل آکادمی هنرهای نمایشی هنگ کنگ، در رشته بازیگری است. اولین نمایشنامه او در سال 1997 بود و در مجموع در بیش از 20 نمایش صحنه ای از جمله نمایشنامه کلاسیک “تراموبی به نام هوس” که در آن نقش استنلی کوالسکی را بازی کرد، اجرا کرد.

در سال 1984 بازیگری را در مقابل دوربین شروع کرد، از جمله تبلیغ معروف شیر فوری نستله “گاوهای شیری که در طبقه 15 بزرگ شدند”. او در بیش از 100 برنامه تلویزیونی، فیلم و تبلیغات شرکت کرده است.

لویی چونگ در سال 2005 به صنعت موسیقی پیوست و در همان سال برنده “ارائه جوایز نمودار آهنگ نهایی – بهترین تازه وارد مرد (برنز)” و “ارائه جوایز نمودار آهنگ نهایی – جایزه آهنگساز موسیقی” و “ارائه جوایز نمودار آهنگ نهایی – خواننده” شد. -جایزه ترانه سرا.” او به خاطر دستاوردهای خلاقانه‌اش به رسمیت شناخته شده است. او همچنین آهنگ های زیادی برای خوانندگان مشهور کانتو پاپ مانند ایسون چان، لئو کو، هکن لی، اریک سان و جوی یونگ نوشته است. از آثار معروف او می توان به “Woodgrain”، “Hard to Detect” و … اشاره کرد.

لویی چونگ در سال 2012 به عنوان هنرمند قراردادی به TVB پیوست. اولین درام او به عنوان هنرمند قراردادی با ایستگاه “مشکلات ورودی” بود که نقش مکمل سونگ وای چیو را بازی کرد. او در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ در فیلم‌های «نگهبان برادر»، «چاپستیک‌های طلایی»، «روح سفید قلب سیاه» و «بیا پسر عمو» بازی کرد و به دلیل توانایی‌اش در انجام کمدی و درام مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. او پنج نامزدی در جوایز سالگرد TVB در سال 2014 دریافت کرد و در نهایت برنده جایزه “بهبودترین بازیگر” شد. در سال 2015، او در «بالا بردن میله» در نقش کوینتون چاو چی پوک، دومین مرد نقش اول مرد بازی کرد. در آگوست 2015، او برای اولین بار به عنوان بازیگر نقش اول ترفیع یافت، با بازی در فیلم Momentary Lapse of Reason با برنده بهترین بازیگر زن تاویا یونگ، لین ژیاوی تازه وارد و مت یونگ.

او در سال 2007 با کی تسه ازدواج کرد، هر دو دانش آموز دبیرستان تای پو بودند و پسرش جیمز چونگ در همان سال به دنیا آمد. دختر آنها، کارینا چونگ، در سال 2017 به دنیا آمد. به دلیل برنامه‌های فیلمبرداری فعال او در طول وقفه کی در سال 2017، او اعتراف کرد که از اینکه کارینا بیش از 7 ماه نتوانسته بود او را بشناسد، ناراحت بود.