بستن
Matthew Sunderland

Matthew Sunderland

متیو (مت) ساندرلند (متولد حدوداً 1972) بازیگر، نویسنده و کارگردان نیوزیلندی است. او نقش اصلی دیوید گری را در فیلم سینمایی «خارج از آبی» بر اساس وقایع کشتار آراموآنا ایفا کرد. در جوایز فیلم نیوزیلند در سال 2008 او جایزه بهترین بازیگر مرد را برای این نقش دریافت کرد. ساندرلند همچنین در نقش عمو روری در فیلم برنده کن بازی می‌کند  اولین فیلم بلند دانیل بورگمن “وزن فیل‌ها”  تولید شده توسط “Zentropa films”[6] و فیلم‌های Severe.

ساندرلند همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد در سال 2006 جایزه NZ Screen برای Natures Way شد که در سال 2006 در جشنواره فیلم کن در رقابت به نمایش درآمد.

از دیگر نقش‌های فیلم بلند او می‌توان به «آواز خوب»، «کریسمس»، «استرینگر»، سر چوبی «وجود» و «صخره شیطان» و موارد دیگر اشاره کرد. بیش از بیست فیلم کوتاه

در سال 2013، مت در صحنه اقتباسی از جایزه بوکر کیت گرنویل که در فهرست کوتاه The Secret River  با کمپانی تئاتر سیدنی قرار گرفت، با نقدهای 5 ستاره، که در سراسر استرالیا تور برگزار کرد، بازی کرد.ساندرلند در سریال نیوزیلندی “خیابان کوتاهلند” در نقش اژدهای سفید ظاهر شد، در یک خط داستانی که قوس داستانی 3 ساله کایران میچل را به پایان می رساند.

در سال 2016، ساندرلند در موزیک ویدیوی “Bergschrund” توسط DJ Shadow و Nils Frahm نقش مردی مست را بازی کرد که در برابر آدم ربایی بیگانه مقاومت می کرد.ساندرلند در مینی سریال The Luminaries 2020 نقش جوزف پریچارد شیمیدان را بازی کرد.

آثار Matthew Sunderland 1