بستن

Michael Shannon

مایکل کوربت شانون در لکسینگتون، کنتاکی، پسر جرالدین هاین، وکیل، و دونالد ساترلین شانون، استاد حسابداری در دانشگاه دی پاول، به دنیا آمد و بزرگ شد. پدربزرگ او ریموند کوربت شانون حشره شناس بود.

شانون کار حرفه‌ای خود را در شیکاگو آغاز کرد. اولین نقش آفرینی او در «وینترسست» در مرکز تئاتر ایلینوی بود. در طی چندین سال بعد، او به کار روی صحنه با شرکت هایی مانند Steppenwolf، The Next Lab و Red Orchid Theatre ادامه داد. او متعاقباً به مدت یک سال به لندن نقل مکان کرد و در وست اند لندن در آثاری مانند “Woyzeck”، “Killer Joe” و “Bug” روی صحنه رفت.

زمانی که در شیکاگو بود، شانون در مقابل دوربین های فیلم و تلویزیون مشغول بود، به ویژه در پروژه بزرگ صفحه نمایش تاکسی شیکاگو (1997)، بر اساس نمایشنامه طولانی مدت “Hellcab”. کانگورو جک (2003) سومین اثر جری بروکهایمر بود که شانون در آن حضور داشت. او همچنین در Bad Boys II (2003) به کارگردانی مایکل بی و با بازی ویل اسمیت و مارتین لارنس و در Grand Theft Parsons (2003) با جانی ناکسویل و کریستینا اپلگیت ظاهر شد.

علاوه بر این، شانون در پرل هاربر (2001) به کارگردانی بی ظاهر شد. از دیگر آثار سینمایی او می‌توان به 8 مایل (2002) اثر کرتیس هانسون اشاره کرد. آسمان وانیلی کامرون کرو (2001) با تام کروز. جنایات سنگین کارل فرانکلین (2002) با مورگان فریمن; Cecil B. Demented (2000) از جان واترز و درام جنگی Tigerland اثر جوئل شوماخر (2000).