بستن

Naomi Watts

نائومی الن واتس (به انگلیسی: Naomi Ellen Watts) (زادهٔ ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۸) هنرپیشهٔ و تهیه‌کننده انگلیسی-استرالیایی است. نائومی الن واتز (متولد ۲۸ سپتامبر ۱۹۶۸) بازیگر و تهیه‌کننده فیلم انگلیسی است.او اولین فیلم خود را در درام استرالیایی تنها برای عشق (۱۹۸۶) ساخت و سپس در سریال تلویزیونی استرالیایی هی بابا..! (۱۹۹۰)، عروس‌های مسیح (۱۹۹۱)، خانه و دوری (۱۹۹۱) و فیلم لاس زدن (۱۹۹۱) بازی کرد. پس از عزیمت به ایالات متحده، واتس سال‌ها برای بازی در نقش‌های مختلف کار سختی را تجربه کرد اما موفق شد در فیلم‌های دختر تانک (۱۹۹۵)، فرزندان ذرت چهار: گردهمایی (۱۹۹۶) و زیبایی خطرناک (۱۹۹۸) و فیلم‌های دیگر نقش‌هایی را به دست آورد.

واتس به دلیل بازی در نقش ماریا بنت در فیلم غیرممکن (۲۰۱۲)، نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد. در دهه ۲۰۱۰، او در فیلم‌هایی مانند بردمن (۲۰۱۴)، وینسنت مقدس (۲۰۱۴)، تا وقتی جوانیم (۲۰۱۴)، قلعه شیشه‌ای (۲۰۱۷) و لوس (۲۰۱۹) بازی کرد.

واتس به ویژه برای کارهایش در بازسازی‌ها و تولیدهای مستقل با مضامین تاریک یا غم‌انگیز و همچنین به تصویر کشیدن شخصیت‌هایی که تحمل ضرر و رنج را تحمل می‌کنند، شناخته شده‌است. مجلاتی مانند پیپل و ماکسیم او را در لیست زیباترین زنان جهان قرار داده‌اند. وی سفیر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه اچ‌آی‌وی/ایدز و طول‌های زیبای پانتن بوده‌است. علی‌رغم توجه زیاد رسانه‌ها، واتس نسبت به زندگی شخصی خود محکم است. وی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ با بازیگر آمریکایی لیف شرایبر رابطه داشت که از او دو پسر دارد.