بستن

Prakash Raj

پراکاش راج (زادهٔ ۲۶ مارس ۱۹۶۵) بازیگر، کارگردان فیلم، تهیه‌کننده، مجری تلویزیونی و سیاستمدار هندی است. او که به خاطر آثارش در کانادا، تامیل، تلوگو، مالایالام و فیلم های هندی زبان شناخته شده است، جوایز متعددی از جمله پنج جایزه ملی فیلم، هشت جایزه ناندی، هشت جایزه فیلم ایالتی تامیل نادو، پنج جایزه Filmfare South، چهار جایزه SIIMA دریافت کرده است. ، سه جایزه CineMAA و سه جایزه ویجی.

راج پس از چند سال کار در نمایش های صحنه ای و تلویزیونی در کانادا، جرأت کرد وارد فیلم شود. او اولین حضور خود را در سینمای تامیل از طریق دوئت (1994) توسط K. Balachander انجام داد و از آن زمان به بعد یک ستاره فیلم موفق تجاری در تامیل بوده است. در یادبود، او شرکت تولید خود را Duet Movies نامید. به غیر از زبان مادری‌اش کانادا، تسلط پراکاش راج به زبان‌های تامیل، تلوگو، مالایالام، مراتی، هندی و انگلیسی او را در زمره محبوب‌ترین بازیگران سینمای هند قرار داده است.

او که چند زبانی بود، نقش های مختلفی را ایفا کرد، به ویژه در نقش آنتاگونیست و اخیراً به عنوان یک بازیگر شخصیت. پراکاش به عنوان یک بازیگر برنده جایزه فیلم ملی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سال 1998 برای ایرووار به کارگردانی مانی راتنام، جایزه ملی فیلم – ذکر ویژه برای فیلم تلوگو Antahpuram به کارگردانی کریشنا وامسی در سال 1998 و جایزه ملی فیلم برای بهترین بازیگر مرد در سال 2007 برای بازی در کانچیوارام، فیلمی تامیلی به کارگردانی پریادارشان،

به عنوان تهیه کننده، او برنده جایزه ملی فیلم برای بهترین فیلم بلند در کانادا برای بزرگراه پوتاککانا به کارگردانی دوست قدیمی تئاترش ب. سورش در سال 2011 شده است. پراکاش همچنین میزبان Neengalum Vellalam Oru Kodi در طول فصل دوم سریال بود.