بستن

Prithviraj Sukumaran

پریثویراج سوکوماران (متولد 16 اکتبر 1982) بازیگر، کارگردان، تهیه کننده و خواننده پخش کننده هندی است که به خاطر آثارش عمدتاً در سینمای مالایالام شناخته شده است. او همچنین در فیلم های تامیل و هندی زبان ظاهر شده است. او در بیش از 100 فیلم در نقش های مختلف بازی کرد و جوایز متعددی از جمله یک جایزه ملی فیلم، سه جایزه فیلم ایالتی کرالا، یک جایزه فیلم دولتی تامیل نادو و یک جایزه فیلم فیر جنوبی را به دست آورد.

او اولین بازیگری خود را در سال 2002 با ایفای نقش اصلی در فیلم رمانتیک درام ناندانام رانجیث انجام داد که یک موفقیت تجاری بود. او در سال های بعد خود را به عنوان یک بازیگر اصلی موفق معرفی کرد. در سال 2006، او در فیلم عاشقانه همکلاسی ها بازی کرد که به پرفروش ترین فیلم مالایالام تا آن زمان تبدیل شد. در همان سال، او برنده جایزه ایالتی فیلم کرالا برای بهترین بازیگر مرد برای بازی هایش در Vaasthavam شد و در سن 24 سالگی به جوان ترین دریافت کننده این جایزه تبدیل شد. در سال 2007، او نقش یک موسیقیدان را در کمدی رمانتیک تامیل Mozhi بازی کرد. فیلم اکشن 2009 Puthiya Mukham اولین حضور او به عنوان یک خواننده پلی بک را رقم زد. او بار دیگر در سال 2012 برای درام پزشکی Ayalum Njanum Thammil و فیلم زندگی‌نامه Celluloid برنده جایزه فیلم دولتی کرالا برای بهترین بازیگر مرد شد.

در سال 2010 او شروع به تولید فیلم های مشترک برای خانه تولید آگوست سینما کرد که با فیلم تاریخی ارومی که در آن هم بازی کرد شروع شد. در سال 2011 در درام اجتماعی روپیه هند به عنوان تهیه کننده و بازی کرد که برای آن جایزه ملی دریافت کرد. جایزه فیلم برای بهترین فیلم بلند در مالایالام و جایزه فیلم دولتی کرالا برای بهترین فیلم. او در سال 2014 برای بازی در فیلم Kaaviya Thalaivan برنده جایزه دولتی فیلم تامیل نادو برای بهترین شرور شد. فیلم دوره 2015 او Ennu Ninte Moideen و 2017 ترسناک هیجانی Ezra هر دو در میان ده فیلم برتر مالایالام در تمام دوران هستند. او در سال 2017 به همکاری خود با آگوست سینما پایان داد و یک خانه تولید مستقل به نام Prithviraj Productions راه اندازی کرد که با فیلم علمی تخیلی 9 در سال 2019 شروع به کار کرد. پریثویراج اولین کارگردانی خود را در سال 2019 با Lucifer انجام داد که به پرفروش ترین فیلم مالایالام تاریخ تبدیل شد.