بستن

R. Lee Ermey

رونالد لی ارمی (زاده ۲۴ مارس ۱۹۴۴ – درگذشته ۱۵ آوریل ۲۰۱۸) یک هنرپیشه آمریکایی و مربی دریل دریایی بود. او برای بازی در نقش گروهبان توپچی هارتمن در فیلم ژاکت تمام فلزی در سال 1987 به شهرت رسید که نامزدی گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را برای او به ارمغان آورد. ارمی همچنین یک گروهبان کارکنان سپاه تفنگداران دریایی ایالات متحده و یک گروهبان افتخاری توپخانه بود.

ارمی اغلب در نقش‌های شخصیتی مانند شهردار تیلمن در فیلم سوزاندن می‌سی‌سی‌پی، بیل بوورمن در پریفونتین، کلانتر هویت در بازسازی قتل عام با اره برقی تگزاس، جیمی لی فارنزورث در فیلم فلچ زندگی‌ها، کاپیتان پلیس در Se7en، رهبر مردان ارتش پلاستیک انتخاب می‌شد. سارج در سه فیلم اول مجموعه داستان اسباب بازی (1995-2010)، ستوان “تایس” رایان در Rocket Power، نگهبان زندان در قسمتی از باب اسفنجی شلوار مربعی، و جان هاوس در خانه.

در تلویزیون، ارمی میزبان دو برنامه در کانال History بود: Mail Call، که در آن به سؤالات بینندگان در مورد مسائل مختلف نظامی اعم از مدرن و تاریخی پاسخ داد. و Lock n’ Load با R. Lee Ermey که مربوط به توسعه انواع مختلف سلاح بود. او همچنین میزبان GunnyTime در کانال Outdoor بود.