بستن
Radhika Apte

Radhika Apte

Radhika Apte (زاده 7 سپتامبر 1985) یک هنرپیشه هندی است. او بیشتر در فیلم‌های هندی کار می‌کند و در چند فیلم تامیلی، مراتی، تلوگو، بنگالی و انگلیسی ظاهر شده است. او بازیگری را در تئاتر آغاز کرد و اولین فیلم خود را با بازی کوتاهی در فانتزی هندی Vaah! زندگی هو توه آیسی! (2005).

اولین نقش اصلی آپته در درام اجتماعی بنگالی، Antaheen در سال 2009 بود. او به‌خاطر کارش به‌عنوان نقش مکمل در سه محصول بالیوودی‌اش در سال ۲۰۱۵ تحسین‌های گسترده‌ای را به دست آورد: بدلاپور، کمدی Hunterrr، و فیلم زندگی‌نامه Manjhi – The Mountain Man. نقش‌های اصلی او در فیلم‌های مستقل «فوبیا» و «پرچد» در سال ۲۰۱۶ باعث تحسین بیشتر او شد. در سال 2018، آپته در سه محصول نتفلیکس بازی کرد – فیلم مجموعه داستان های هوس، سریال هیجان انگیز بازی های مقدس،  و مینی سریال ترسناک Ghoul. او برای کارش در اولین مورد نامزد جایزه بین المللی امی شد.

آپته علاوه بر فعالیت در فیلم‌های مستقل، در فیلم‌های اصلی‌تری از جمله فیلم اکشن تامیلی Kabali (2016)، فیلم زندگی‌نامه هندی Pad Man (2018)، درام-هیجان‌انگیز هندی درباره بازار سهام Baazaar (2018) کار کرده است. و کمدی سیاه هندی Andhadhun (2018) که همگی از نظر تجاری موفق بودند. در سال 2021، او در اولین سریال کمدی علمی تخیلی هند، OK Computer بازی کرد و در آنجا نقش Laxmi Suri، دانشمند هوش مصنوعی را بازی کرد. او از سال 2012 با بندیکت تیلور موسیقیدان ساکن لندن ازدواج کرده است.

آپته اولین کارگردانی خود را با The Sleepwalkers با بازی گلشن دوایا و شاهانا گوسوامی انجام داد. The Sleepwalkers در جشنواره بین المللی Palm Springs ShortFest 2020، تحت عنوان بهترین بخش کوتاه نیمه شب در رقابت است.