بستن

Randeep Hooda

رندیپ هودا (تلفظ [rəɳd̪iːp ɦʊɖːa]؛ زادهٔ ۲۰ اوت ۱۹۷۶) بازیگر و سوارکار هندی است. هودا یک بازیگر همه کاره است که بیشتر به خاطر فعالیت در صنعت فیلم هندی شناخته شده است. او جوایزی مانند دو جایزه Stardust و هر کدام یک نامزدی برای Filmfare و جوایز بین‌المللی آکادمی فیلم هند دریافت کرده است.

هودا اولین فیلم هندی خود را با عروسی موسمی میرا نیر (2001) انجام داد. با این حال، شناخت کمی برای او ایجاد شد و او در مجموعه ای از پروژه های ناموفق انتقادی و تجاری از جمله D (2005) و Karma Aur Holi (2009) ظاهر شد. نقطه عطفی در زندگی حرفه ای او زمانی بود که هودا در فیلم موفق تجاری روزی روزگاری در بمبئی (2010) بازی کرد و متعاقباً برای بازی در فیلم صاحب، بیوی اور گانگستر (2011) مورد توجه قرار گرفت که جایزه IIFA را برای بهترین نقش مکمل برای او به ارمغان آورد. نامزدی بازیگری نقش های اصلی او در فیلم های هیجان انگیز جنت 2 (2012) و جیسم 2 (2012) موفقیت او را در گیشه حفظ کرد زیرا او همچنان به خاطر بازی در فیلم هایی مانند درام جاده ای بزرگراه (2014) و بیوگرافی رنگ راسیا (رانگ راسیا) تحسین می کرد. 2014) و Sarbjit (2016).

هودا علاوه بر فعالیت سینمایی‌اش، در نمایش‌های صحنه‌ای متعددی بازی کرده است و اولین نمایشنامه‌نویسی خود را با اقتباسی از «پیاده‌روی در جنگل» لی بلسینگ انجام داده است. او همچنین یک سوارکار حرفه ای است که به طور منظم در مسابقات چوگان، پرش نمایشی و درساژ شرکت می کند. او در یک رویداد درساژ آزاد در دهلی نو که توسط فدراسیون سوارکاری هند برگزار شد، مدال نقره گرفت.

کاکلشن فیلم های نوروز 1402