بستن

Randy Travis

رندی بروس تری ویک (زادهٔ ۴ می ۱۹۵۹)، که به طور حرفه‌ای با نام رندی تراویس شناخته می‌شود، خواننده، ترانه‌سرا، گیتاریست و بازیگر آمریکایی در موسیقی کانتری و گاسپل است.

او که از سال 1978 فعال بود تا زمانی که در سال 2013 به دلیل سکته مغزی ناتوان شد، 20 آلبوم استودیویی ضبط کرد و بیش از 50 تک آهنگ را در نمودار آهنگ های بیلبورد هات کانتری، از جمله 16 تک آهنگ که به مقام اول رسیدند، چارت کرده است. تراویس که یک چهره محوری در تاریخ موسیقی کانتری به حساب می آید، در اواسط دهه 1980 با انتشار آلبوم طوفان های زندگی خود که بیش از چهار میلیون نسخه فروخت، به موفقیت دست یافت. این آلبوم او را به عنوان یک نیروی اصلی در جنبش نوسنتی کشور معرفی کرد. تراویس اولین موفقیت خود را با مجموعه ای از آلبوم های پلاتین و چند پلاتینوم دنبال کرد. او به‌خاطر آوازهای باریتون متمایزش که به سبک سنتی اجرا می‌شود، شناخته می‌شود که از دهه 1980 او را به یک ستاره موسیقی کانتری تبدیل کرده است.

در اواسط دهه 1990، تراویس شاهد کاهش موفقیت در نمودار خود بود. در سال 1997، او Warner Bros. Records را برای DreamWorks Records و سپس برای Word Records ترک کرد، جایی که شروع به ضبط بیشتر مطالب مسیحی کرد. اگرچه این تغییر شغلی تنها یک آهنگ شماره یک کانتری دیگر به نام «سه صلیب چوبی» را تولید کرد، تراویس چندین جایزه Dove از جمله آلبوم کانتری سال را پنج بار دریافت کرد. از زمان سکته مغزی که به شدت توانایی خوانندگی و صحبت کردن او را محدود کرد، ضبط های آرشیوی خود را منتشر کرد و به طور محدود ظاهر شد. او علاوه بر حرفه خوانندگی، حرفه بازیگری را دنبال کرد و در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی متعددی ظاهر شد، از جمله باران ساز (1997) با مت دیمون، سگ سیاه (1998) با پاتریک سویزی، تگزاس رنجرز (2001) با جیمز ون در بیک. ، گنجینه ملی 2 (2007) و هفت قسمت از مجموعه تلویزیونی The Touched by an Angel. او در دو قسمت از مجموعه تلویزیونی حل جنایت، Matlock ظاهر شد.

تراویس بیش از 25 میلیون رکورد فروخت و برنده هفت جایزه گرمی، شش جایزه CMA، یازده جایزه ACM، 10 جایزه AMA، هشت جایزه GMA Dove، و یک ستاره در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود شده است. در سال 2016، تراویس به تالار مشاهیر موسیقی کانتری معرفی شد.