———————-
بستن

Timothy Olyphant

از اولین حضور تیموتی اولیفانت روی پرده، مانند بازی دو دقیقه‌ای او در فیلم The First Wives Club (1996)، تا «Nicko»، که حضورش در برخی مواقع جزیره را در A Perfect Getaway (2009) کوتوله می‌کرد، او نیرویی بوده است به حساب می آید.

تیموتی دیوید اولیفانت که در هاوایی به دنیا آمد، در مودستو، کالیفرنیا بزرگ شد. او پسر کاترین لیون (گیدئون) و جان ورنون بوان اولیفانت، معلم کالج است که همچنین یکی از مدیران در شراب سازی E & J Gallo بود. او یک برادر بزرگتر به نام اندی دارد که در A&R برای Warner Bros. Records حضور دارد و یک برادر کوچکتر به نام Matt Olyphant که خواننده اصلی گروه پانک راک Fetish بود و همچنین یک هنرمند است. او از نوادگان خانواده‌های برجسته واندربیلت و اولیفانت تاجران است و نسب او یهودی روسی (از پدربزرگ مادری)، انگلیسی، آلمانی، اسکاتلندی، هلندی و ایرلندی است. تیموتی به سرعت به پسر مورد علاقه مودستو تبدیل شد و به عنوان یک شناگر حرفه ای در مسابقه شرکت کرد و در طراحی مهارت داشت. تصادفاً در دوره بازیگری به صورت انتخابی ثبت نام کرد و تصمیم گرفت حرفه بازیگری را دنبال کند. او خانواده‌اش را همراهی کرد و به شهر نیویورک رفت، جایی که حرفه‌ای را مطالعه کرد و شروع به تست بازیگری برای نقش‌ها کرد. او از ابتدا سعی می کرد نقش های متنوعی را انتخاب کند و در هر ژانری شانس بیاورد و همیشه به هر کاری که انجام می داد با تعهد، شوخ طبعی و لطف نزدیک می شد. تیموتی با معشوقه دانشگاهی خود الکسیس نایف ازدواج کرده است و با هم سه فرزند، یک پسر و دو دختر را در کالیفرنیا بزرگ می کنند. او توانسته است زندگی شخصی خود را از روزنامه ها دور نگه دارد. او بدیهی است که اولویت های خود را مشخص می کند، زیرا این کار آسانی در هالیوود نیست.

از نکات برجسته حرفه اولیفانت می توان به نقش پرچین او در نقش “کلانتر ست بولاک” در درام موفق HBO، Deadwood (2004) اشاره کرد. او اکنون شدت را به عنوان مارشال پیچیده کنتاکی، “ریلان گیونز” در FX’s Justified (2010) مجسم می کند. در پرده بزرگ، در سال 2010 در The Crazies (2010)، او این شانس را داشت که در موقعیتی غیرانسانی، شک، ترس و انسانیت را به شخصیت خود القا کند. آقای Olyphant ثابت کرد که می تواند به تنهایی یک فیلم بزرگ را با استعداد خود حمل کند. او اخیراً در فیلم I Am Number Four (2011) ظاهر شد، یک تریلر علمی و هیجانی، که در آن تیم مربی بزرگسالان بود و در جایگاه دوم بازیگران نوجوان قرار گرفت.