بستن

Tom Felton

توماس اندرو فلتون (زادهٔ ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۷) یک هنرپیشه انگلیسی است که بیشتر برای ایفای نقش دراکو مالفوی در فیلم‌های اقتباسی از رمان‌های فانتزی هری پاتر اثر جی کی رولینگ شناخته می‌شود.

فلتون که در ساری متولد شد، شروع به حضور در آگهی‌های تبلیغاتی کرد و برای اولین بار در نقش ساعت Peagreen در فیلم وام‌ها (1997) روی صفحه نمایش ظاهر شد. او لویی تی لئوونز را در فیلم Anna and the King (1999) قبل از انتخاب در هری پاتر و سنگ فیلسوف (2001) به تصویر کشید. فلتون در هفت دنباله تا آخرین فیلم، هری پاتر و یادگاران مرگ – قسمت 2 (2011) ظاهر شد. فلتون در فیلم علمی تخیلی Rise of the Planet of the Apes (2011) ظاهر شد. او متعاقباً در فیلم‌های مستقل From the Rough (2011) و The Apparition (2012) انتخاب شد.

فلتون در نقش ویسکونت ترنکاول در مینی سریال تاریخی هزارتو و در نقش جیمز اشفورد در درام دورهمی Belle (2013) ایفای نقش کرد که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. در سال 2015، او دوباره به عنوان مظنون به قتل در فیلم Murder in the First از TNT ظاهر شد. فلتون در پیامی از پادشاه و یک بریتانیا ظاهر شد که اولین بار در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد. او نقش دکتر کیمیاگری را در فیلم The Flash از CW بر اساس کتاب های کمیک به همین نام به تصویر کشید. فلتون در فیلم درام Feed (2017)، اکشن هیجان انگیز Stratton (2017) و فیلم بیوگرافی مگان لیوی (2017) همبازی شد. فلتون یک سریال معمولی در سریال علمی تخیلی Origin 2018 بود و در نقش Laertes در افلیای Claire McCarthy (2018) ظاهر شد که هر دو مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. فلتون در فیلم ترسناک خانوادگی A Babysitter’s Guide to Monster Hunting (2020) شخصیت شرور را به تصویر کشید.