بستن
Yash

Yash

ناوین کومار گودا (زاده ۸ ژانویه ۱۹۸۶)، که بیشتر با نام هنری یاش شناخته می‌شود، بازیگر هندی است که در فیلم‌های کانادایی کار می‌کند. او برنده سه جایزه Filmfare South است. یاش کار خود را با حضور در چندین سریال تلویزیونی در دهه 2000 آغاز کرد. او اولین فیلم خود را در سال 2007 با بازی Jambada Hudugi انجام داد. درام رمانتیک Moggina Manasu در سال 2008، که برای آن جایزه فیلم فیر بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد، موفقیتی برای یاش بود. اولین فیلم او در نقش اصلی، راکی ​​(2008) با استقبال ضعیف منتقدان مواجه شد و در باکس آفیس شکست خورد. او آن را با مجموعه‌ای از فیلم‌های عاشقانه که موفقیت‌های تجاری بودند دنبال کرد و اولین جایزه Filmfare خود را برای بهترین بازیگر مرد برای درام در سال 2012 دریافت کرد.

یاش با فیلم‌های عاشقانه دانشگاهی گوگلی (2013)، کمدی-درام راجا هولی (2013)، اکشن فانتزی گاجاکساری (2014)، کمدی رمانتیک آقای و خانم راماچاری (2014)، خود را به عنوان یک بازیگر برجسته سینمای کانادا معرفی کرد. فیلم اکشن شاهکار (2015) و اکشن عاشقانه Santhu Straight Forward (2016). آقای و خانم راماچاری در میان پردرآمدترین فیلم های کانادایی قرار دارد و اولین جایزه فیلم فیر خود را برای بهترین بازیگر مرد به یاش داد. موفقیت پان-هندی فیلم اکشن دوره 2018 پراشانت نیل، K.G.F: Chapter 1، که به پردرآمدترین فیلم کانادایی تبدیل شد، به یاش کمک کرد تا در هند به رسمیت شناخته شود و دومین جایزه Filmfare خود را برای بهترین بازیگر مرد دریافت کند. او برای بازی خود در دنباله، K.G.F: Chapter 2 (2022)، که سومین فیلم هندی پردرآمد است، تمجیدهای بیشتری دریافت کرد.

یاش اهداف مختلف اجتماعی و بشردوستانه را از طریق بنیاد یاشومارگا ترویج می کند. او با بازیگر رادیکا پاندیت ازدواج کرده است.