بستن

بهترین فیلم های انگیزشی ورزشی

0 دیدگاه | 3 هفته پیش

شاید روزهایی برایتان پیش آمده باشد که غرق برنامه‌ های سرویس‌ های استریم می‌ شوید و می‌ خواهید روی کاناپه بمانید اما چرا از همان سرویس‌های پخش برای ایجاد انگیزه استفاده نکنید؟ فیلم‌ها قدرت‌های زیادی دارند. بنابراین تماشای یک فیلم درباره ورزش یا موضوع مورد علاقه می‌تواند به مخاطب انگیزه دهد تا به سمت اهداف خود حرکت کند و به کلمات جامه عمل بپوشاند؛ فیلم‌ های زیادی در دنیای سینما با محوریت تندرستی و سلامت وجود دارد، حال چه سلامت ذهن باشد، چه بدن یا روح. این فیلم‌ها بر یادگیری یک مهارت جدید، اشتیاق پیدا کردن در یک زمینه، ادامه دادن به پشتکار یا بهتر شدن در یک رشته خاص تمرکز دارند؛ در ادامه به معرفی این فیلم ها می پردازیم تا شما بتوانید به راحتی به دانلود فیلم خارجی بپردازید.

پسر کاراته‌باز (The Karate Kid)

پسر کاراته‌باز (The Karate Kid)

فیلم «پسر کاراته‌باز» به کارگردانی جان آویلدسن، جدای از دیالوگ‌های ماندگار آن، فیلمی تعیین‌کننده در دهه ۸۰ میلادی بود.

این فیلم به بینندگان خود درس‌های بسیار ارزشمندی از زندگی، از جمله تربیت ذهن و روح، اهمیت دادن یکسان به دنیای درونی و بیرونی، غلبه بر ترس، فروتنی و رشد مداوم در خلل سختی‌ها را می‌آموزد.

مربی کارتر (Coach Carter)

مربی کارتر (Coach Carter)

«مربی کارتر» بر اساس داستان مربی واقعی بسکتبال، کن کارتر و چگونگی تاثیر او بر تیم بسکتبال دبیرستان ریچموند، ریچموند اویلرز ساخته شده است.

کارتر روی نگرش و نظم و انضباط تیمش تمرکز می‌کند و موجب می‌گردد تا بازیکنانش در داخل و خارج از زمین عالی ظاهر شوند. روش‌های کارتر ممکن است غیرعادی به نظر برسد اما تاکید او بر آموزش، پیوند قوی‌ را بین بازیکنان و خودش ایجاد می‌کند.

فرانچایز راکی ​​(Rocky)

فرانچایز راکی ​​(Rocky)

سری فیلم‌های «راکی» ​​نمادین هستند و وقتی نام سیلوستر استالونه به ذهن می‌آید، درام ورزشی «راکی» ​​در ذهن بیشتر مردم تداعی می‌شود.

تماشای این فیلم‌ها با حضور سیلوستر استالونه و مایکل بی جردن، برای کسانی که عاشق بوکس هستند واجب است. قطعا هنگام تماشا از یک ماراتن جذاب لذت می‌برید و شاید بعدا خودتان هم به صورت فیزیکی به چنین ماراتنی تن دهید.

ادی عقاب (Eddie The Eagle)

ادی عقاب (Eddie The Eagle)

«ادی عقاب» یک کمدی ورزشی سرشار از احساسات خوب است که بر اساس داستان مایکل ادواردز، قهرمان اسکی و المپیک که با نام ادی عقاب نیز شناخته می‌شود، ساخته شده است.

تارون اجرتون، هیو جکمن و کریستوفر واکن در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. این اثر ثابت می‌کند که لازم نیست همه شما را باور کنند اما اگر شما خودتان را باور داشته باشید و حتی یک نفر هم در کنارتان نباشد، همه چیز ممکن است.

مک فارلند، آمریکا (McFarland, USA)

مک فارلند، آمریکا (McFarland, USA)

«مک فارلند، آمریکا» یک درام ورزشی بر اساس داستان واقعی جیم وایت است که کوین کاستنر نقش او را بازی می‌کند و مربی یک تیم دو صحرایی در دبیرستان مک فارلند است.

این فیلم برای همه دوندگان، به ویژه آن‌هایی قصد ایجاد تعادل بین تعهدات و علایق خود را دارند‌ و هم‌چنین همه کسانی که آرزو دارند بهترین باشند مناسب است. پس از روی کاناپه بلند شوید و خود را برای یک ماراتن طولانی آماده کنید.

دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby)

دختر میلیون دلاری (Million Dollar Baby)

«مردم هر روز می‌میرند، فرانکی. کف زمین رو تمیز می‌کنند، ظرف می‌شویند اما می‌دونی آخرین فکرشون چیه؟ این که هرگز کاری رو که دوست داشتن درست انجام ندادن‌.» دختر میلیون دلاری درباره ریسک کردن روی همه چیز به خاطر رویایی است که هیچ‌کس جز شما نمی‌بیند.

این فیلم با صدای مورگان فریمن و بازی هیلاری سوانک و کلینت ایستوود، اثری به یاد ماندنی است که به تبعیض جنسی، فقر، خانواده و تعهد لازم برای دنبال کردن رویاها می‌پردازد.

رقابت سرد (Cool Runnings)

رقابت سرد (Cool Runnings)

کمدی ورزشی «رقابت سرد» متاثر از داستان واقعی اولین حضور تیم باب اسلاب جامائیکایی در المپیک زمستانی ۱۹۸۸ است.

این فیلم خنده‌دار، گرم و صمیمی و درباره کار گروهی و رفاقت است. این اثر به ما یادآوری می‌کند که برای دستیابی به موفقیت به حمایت نیاز داریم، مهارت‌ها قابل انتقال هستند و هیچ چیز از قبل مشخص نیست.

مثل بکهام کات‌دار بزن (Bend It Like Beckham)

مثل بکهام کات‌دار بزن (Bend It Like Beckham)

«مثل بکهام کات‌دار بزن» داستان جس، یک جوان علاقه‌مند به فوتبال را دنبال می‌کند که رویای او حضور حرفه‌ای در این ورزش و تلاش برای رسیدن به هدفش است. این کمدی رمانتیک از فوتبال به عنوان یک کاتالیزور برای جس به عنوان یک زن هندی-بریتانیایی و ژولیت که از یک خانواده محافظه‌کار انگلیسی می‌آید، استفاده می‌کند و آن‌ها کلیشه‌های فرهنگی، انتظارات و مسائل جنسیتی را از پیش رو برمی‌دارند.

این فیلم مانند هوایی تازه در ریه مخاطبان است و پیامی در باب برابری، پیروی از رویاها و مسیر پر فراز و نشیب موفقیت دارد.

۴۲

۴۲

«۴۲» بر اساس روایت الهام‌بخش و احساسی جکی رابینسون، یک بازیکن بیسبال سیاه‌پوست است که با مشکلات موجود در جامعه دست و پنجه نرم می‌کند و به سرگذشت او در تیم بیسبال داجرز در لیگی که فقط مخصوص سفیدپوستان است می‌پردازد.

این فیلم روند زدودن نژادپرستی از بیسبال و سختی‌ها و مشکلات رابینسون را روایت می‌کند که گامی رو به جلو در راستای تغییرات مثبت و عدالت بود.

بیلی الیوت (Billy Elliot)

بیلی الیوت (Billy Elliot)

رقص سخت است، چه یک فرد استعداد ذاتی داشته باشد چه نداشته باشد. این ورزش درست مانند هر ورزش دیگری، به فداکاری، توجه به جزئیات پیچیده در تمرینات و در کل، عشق به این هنر نیاز دارد.

«بیلی الیوت» قدرت رقص را از طریق باله به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که این هنر می‌تواند زندگی همه کسانی را که تحت تاثیر آن قرار دارند تغییر دهد.

0 دیدگاه