بستن

کیانو ریوز در John Wick 4 فقط ۳۸۰ کلمه به زبان می‌آورد

0 دیدگاه | 2 ماه پیش

«جان ویک» مرد عمل بودنش را در قسمت چهارم یک بار دیگر ثابت کرده است.
«کیانو ریوز»‌ در فیلم ۱۶۹ دقیقه‌ای «جان ویک ۴» (John Wick: Chapter 4) فقط ۳۸۰ کلمه در قالب ۱۰۳ جمله را به زبان می‌آورد. نزدیک به یک سوم از دیالوگ‌های ریوز در این فیلم دربرگیرنده فقط یک واژه است.

«وال استریت ژورنال» گزارش داده است: «در قسمت اول، با ۱۰۱ دقیقه، آقای ریوز در مجموع ۴۸۴ کلمه را به زبان می‌آورد. قسمت چهارم که از سه ساعت فراتر می‌رود ۴۸۰ کلمه بیان شده توسط ویک را در ۱۶۹ دقیقه شامل می‌شود. حدود ۱۰ درصد از این کلمات در تریلر فیلم نشان داده شده بودند، و این باعث می‌شود قهرمان فیلم پرحرف به نظر برسد؛ ویک در تریلر ۲.۵ دقیقه‌ای فیم بیش از ۲۵ دقیقه اول فیلم لب به سخن می‌گشاید.»

بنا بر این گزارش کم‌حرف بودن ویک تصمیمی هنری بوده است. «چاد استاهلسکی» کارگردان «جان ویک ۴» و ریوز «نزدیک به نیمی از دیالوگ‌های نوشته شده برای شخصیت ویک در فیلمنامه اول را حذف می‌کنند.» برای مثال در صحنه‌ای که ویک و شخصیت «مارکی دو گرامون» با بازی «بیل اسکارزگارد» قوانین یک دوئل را تعیین می‌کنند، دیالوگ‌های ریوز تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و فقط واژه‌هایی چون «پیستول» و «ترحم ممنوع» را به زبان می‌آورد.

«مایکل فینچ» به «وال استریت ژورنال» می‌گوید:‌ «باورکردنی نیست وقتی که با او همکاری می‌کنید چقدر به حرف نزدن متعهد است.»

طولانی‌ترین دیالوگ «جان ویک» فقط یک جمله است. ویک در آن صحنه به دوستش «شیمازو کوجی» با بازی «هیرویوکی سانادا» می‌گوید: «من و تو مدت‌ها قبل زندگی خوبی را پشت سر گذاشتم، دوست من.»

ریوز پیش‌تر «جان ویک ۴» را دشوارترین فیلم اکشن کارنامه خود توصیف کرده است. در چالش‌برانگیزترین صحنه اکشن فیلم، شخصیت ویک باید در «طاق پیروزی» پاریس چرخش ۱۸۰ درجه و دریفت را با یک خودرو اجرا می‌کرده است. ریوز باید همزمان با اجرای این حرکات اسلحه خود را پر و سپس تیراندازی می‌کرد.

«جان ویک ۴» در افتتاحیه داخلی رکورد چندگانه را شکسته و از مخاطبین نمره A «سینمااسکور» دریافت کرده است.

0 دیدگاه