بستن

10 فیلم معروف که بیشترین جایزه اسکار را گرفته اند

0 دیدگاه | 1 ماه پیش

هرکسی که به آکادمی اسکار و جوایزی که این آکادمی هر ساله اهدا می‌ کند علاقه دارد، حتما تا به امروز تحقیقات زیادی در این رابطه کرده و سعی کرده است رکوردها و حقایق جالب و متنوعی درباره‌ این مراسم که حالا نزدیک به صد سال است هر ساله برگزار می‌ شود، پیدا کند. شاید سوالاتی درباره‌ی این مراسم، زمانی که در حال تماشای آن هستید ذهنتان را درگیر کند یا زمانی که اخبار جدیدی درباره‌ی آن می‌شنوید و یا هنگامی که سوالاتی اتفاقی به ذهنتان خطور می‌کنند؛ مثل سوال کدام فیلم‌ها برنده‌ بیش‌ترین اسکار شده‌اند؟ اگر تا به حال این سوال به ذهنتان رسیده‌ است، نگران نباشید، ما در این مطلب می‌خواهیم به آن پاسخ دهیم؛ دیدن این لیست می تواند به شما کمک می کند که دانلود فیلم خارجی خوبی را دانلود کنید.

اگر بخواهید بدانید در زمینه‌ی فیلم‌های برنده‌ی بیش‌ترین اسکار، چه فیلمی رکوددار است، باید بدانید که سه فیلم به طور مشترک این رکود را حفظ کرده‌اند؛ یکی از آن‌ها سال ۱۹۵۹ منتشر شد، دیگری سال ۱۹۹۷ و سومین آن‌ها سال ۲۰۰۳. باید منتظر ماند و دید که آیا فیلم دیگری به باشگاه رکوردداران، در این زمینه، اضافه خواهد شد یا یک فیلم خواهد توانست با عبور کردن از رکورد این سه فیلم، جایگاه نخست را به دست آورد. برای این که بدانید فیلم‌های برنده‌ی بیش‌ترین اسکار کدام‌اند، به خواندن ادامه دهید. در این مطلب هم‌چنین نگاهی می‌اندازیم به فیلم‌هایی که توانسته‌اند پنج جایزه‌ی بزرگ و سه جایزه‌ی اصلی بازیگری را از اسکار بگیرند.

ارباب حلقه بازگشت پادشاه – 11 بار

ارباب حلقه بازگشت پادشاه - 11 بار

فیلم پایانی سه گانه پیتر جکسون بر اساس J.R.R. رمان‌های تالکین بیشترین جوایز را در بین هر فیلمی در قرن بیست و یکم به ارمغان آورد. این فیلم در سال 2003 برنده هر 11 نامزدی خود از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه اقتباسی، تدوین، دکور، طراحی لباس، گریم، موسیقی اصلی، آهنگ اصلی، میکس صدا و جلوه های بصری شد.

تایتانیک – 11 بار

تایتانیک - 11 بار

داستان عاشقانه ای که سرنوشت کشتی تایتانیک از هم پاشید، این کلاسیک جیمز کامرون محصول 1997 با بازی لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت با رکورد 11 اسکار مطابقت داشت که بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمبرداری، دکوراسیون صحنه، طراحی لباس، تدوینگر فیلم، موسیقی متن، آهنگ، صدا، ویرایش افکت های صوتی و جلوه های بصری.

بن هور – 11 بار

بن هور - 11 بار

«بن هور» نشان می‌دهد که چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک شاهزاده یهودی که دوست رومی‌اش به او خیانت کرده و او را به بردگی می‌کشد، تشنه انتقام است. این فیلم در سال 1959 اولین فیلمی بود که برنده 11 جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش اول مرد، بازیگر نقش مکمل، فیلمبرداری (رنگی)، طراحی صحنه (رنگی)، طراحی لباس (رنگی)، تدوین فیلم، موسیقی متن، صدا و جلوه های ویژه بود.

داستان وست ساید – 10 بار

داستان وست ساید - 10 بار

این کلاسیک محصول 1961 با حضور ریتا مورنو، داستان کلاسیک «رومئو و ژولیت» را از طریق دریچه مدرن شهر نیویورک به تصویر می‌کشد. 10 جایزه اسکار برای بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش مکمل مرد، بازیگر نقش مکمل زن، فیلمبرداری (رنگی)، دکور (رنگی)، طراحی لباس (رنگی)، تدوین فیلم، موسیقی متن و صدا دریافت شد.

بیمار انگلیسی – 9 بار

بیمار انگلیسی - 9 بار

یک بازمانده از سانحه هواپیمای جنگ جهانی دوم در حالی که پرستار جوان از او مراقبت می کند، فلاش بک هایی را آغاز می کند که یک رابطه عاشقانه را آشکار می کند. فیلم عاشقانه 1996 به کارگردانی آنتونی مینگلا، 9 جایزه برای بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگر نقش مکمل زن، فیلمبرداری، دکور، طراحی صحنه و لباس، تدوین فیلم، موسیقی متن و صدا به دست آورد.

آخرین امپراتور – 9 بار

آخرین امپراتور - 9 بار

جای تعجب نیست که فیلم 1987 به کارگردانی برناردو برتولوچی داستان آخرین امپراتور چین را روایت می کند و برنده 9 نامزدی بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه اقتباسی، فیلمبرداری، دکور صحنه، طراحی صحنه و لباس، تدوین فیلم، موسیقی متن و صدا شد. .

ژی‌ژی – 9 بار

«جیگی» (1958) روابط دوستانه شکوفا شده بین یک پلی‌بوی ثروتمند و یک زن تربیت‌کننده را نشان می‌دهد. موزیکال وینسنت مینلی برای 9 نامزدی خود 9 جایزه از جمله بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه اقتباسی، فیلمبرداری (رنگی)، دکوراسیون صحنه، طراحی صحنه و لباس، تدوین فیلم، موسیقی متن و آهنگ اصلی را به ارمغان آورد.

میلیونر زاغه‌نشین – 8 بار

میلیونر زاغه‌نشین - 8 بار

وقتی یک نوجوان از محله های فقیر نشین بمبئی در “چه کسی می خواهد میلیونر شود؟” نمایش داده می شود. و به دلیل تقلب احتمالی دستگیر می شود، گذشته او روشن تر می شود. این فیلم در سال 2008 که بیشترین جایزه اسکار را در سال‌های اخیر دریافت کرد، هشت امتیاز را برای بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه اقتباسی، فیلمبرداری، تدوین فیلم، موسیقی متن، آهنگ و میکس صدا کسب کرد.

آمادئوس – 8 بار

آمادئوس - 8 بار

فیلم میلوس فورمن داستان ولفگانگ آمادئوس موتزارت و رقیب سرسخت او، آهنگساز آنتونیو سالیری را روایت می‌کند. این فیلم در سال 1984 برنده هشت جایزه اسکار بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه اقتباسی، دکور، طراحی صحنه و لباس، صداگذاری و گریم شد.

گاندی – 8 بار

گاندی - 8 بار

این فیلم محصول سال 1982 به کارگردانی ریچارد آتنبرو که در سال 1982 به کارگردانی ریچارد آتنبرو، داستان رهبر سیاسی و ملی‌گرای ضداستعماری تحسین‌شده هندی را روایت می‌کند، موفق به کسب هشت جایزه بهترین فیلم، کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه اصلی، فیلمبرداری، دکور، طراحی لباس و تدوین فیلم شد.

کاباره – 8 بار

این فیلم موزیکال به کارگردانی باب فوسه، داستان سالی بولز، مجری بی‌سابقه آمریکایی را در برلین در زمان به قدرت رسیدن نازی‌ها روایت می‌کند. «کاباره» (1972) بیشترین برد را در میان هر فیلمی که برنده بهترین فیلم نشده است به دست آورد و هشت جایزه اسکار برای کارگردانی، بازیگر زن، بازیگر مکمل، دکور صحنه، تدوین فیلم، موسیقی متن و صدا را به خانه برد.

0 دیدگاه